Wiadomości

Wójt i dwie kobiety trafiły do szpitala!

Trzy z piętnastu głodujących od poniedziałku osób trafiły w środę rano do szpitala wojskowego w Ełku. Zasłabły dwie kobiety i wójt Antoni Polkowski. Samorządowcy i mieszkańcy protestują przeciwko planom przyłączenia części gminy do miasta.

Kobiety po badaniach lekarskich wróciły głodować do urzędu gminy. Wójt pozostanie w szpitalu nawet do piątku. Z tego powodu dziś raczej nie dojdzie do spotkania Polkowskiego z prezydentem Ełku. Do rozmowy dwóch samorządowców przekonywał wczoraj Marian Podziewski, wojewoda warmińsko-mazurski, który odwiedził protestujących. Podziewski spotkał się też z wiceprezydentem Ełku Włodzimierzem Szelążkiem. - Uzgodniłem, że miasto podejmie rozmowy z gminą, by zakończyć ten protest i być może znaleźć wspólne stanowisko - mówi Marian Podziewski.

Gmina nie chce do miasta
- Nie chcę do miasta, bo na tym stracę - mówi Waldemar Rybaczonek z Siedlisk, który w poniedziałek rano rozpoczął protest głodowy. Razem z nim w Urzędzie Gminy Ełk głoduje kilkanaście osób: radni, sołtysi i mieszkańcy miejscowości, które mogą wkrótce znaleźć się w granicach Ełku.

Do protestu przyłączył się także wójt gminy Ełk Antoni Polkowski. Mieszkańcy gminy głodując domagają się zmiany wstępnej decyzji szefa resortu spraw wewnętrznych dotyczącej rozszerzenia granic Ełku o tereny gminy. Decyzja dotyczy kilku miejscowości, m.in.: Wityn, Przykopek, Chruścieli, Oraczy, Konieczek, Siedliska, Szelig, Buczek.
Mimo wielu sprzeciwów jest wstępna zgoda MSWiA na zmianę granic administracyjnych. Dlatego ludzie rozpoczęli głodówkę. Decyzja o rozszerzeniu granic administracyjnych Ełku rząd podejmie do końca lipca.Urząd Gminy Ełk, 19-300 Ełk, ul. Armii Krajowej 3,
tel. +48(87) 610 44 37, faks +48(87) 610 38 70, e-mail: ug@elk.gmina.pl